Dnes je: 23. 03. 2023 Nejste přihlášen Přihlásit se

Montáž svítilny

Sharkus

25. 11. 2013


Návod na výrobu jednoduché montáže svítilny na RIS lištu

        Občas se objeví případ kdy se hodí mít na zbrani připevněnou silnou svítilnu. Řešení je hned několik. Běžným řešením je koupě speciální montáže, která však nebývá nejlevnější. Druhým řešením je přilepit svítilnu ke zbrani lepící páskou. Toto řešení je však velmi neestetické a navíc dost nepraktické. Je však ještě možnost si montáž vyrobit a následně si ukážeme jak na to.

        Z důvodu odolnosti a stability zvolíme jako materiál na výrobu plech tlustý 1-1,5mm o rozměru 30mm x 100mm.


        Na plech si narysujeme rozměry podle následujícího nákresu:        Nyní si do plechu vyvrtáme otvory pro montážní šroub. Tento krok je vhodné udělat nyní, neboť je krajně důležité aby byly co nejpřesnější a z větším kusem se lépe pracuje:


        Nyní si oba kusy vystřihneme nůžkami na plech (zde jsou ve výhodě vlastníci pákových nůžek) a důkladně obrousíme hrany:        Teď začneme s tím nejtěžším. Ve svěráku budeme ohýbat tyto plechy. Jako první přihneme lem pro uchycení k RIS liště. K tomuto účelu je zde ona 5mm široká ploška. Tuto se pokusíme postupně dokulata ohnout do výsledného úhlu 45-60° :


        Následně ohneme i prostor pro svítilnu:        Důležité je ohnout oba dva kusy naprosto stejně:


        Když už máme obě čelisti hotové, tak se je pokusíme nějak spojit . K tomu si připravíme šroub M4x40 a křídlovou matku. Aby se nám s montáží snadno manipulovalo vyřežeme do hlavy šroubu drážku pro upevnění šroubováku či nože.


        V této chvíli již máme montáž vlastně hotovou a chybí pouze rozhodnout o její povrchové úpravě. Zde máme opět tři možnosti. Zaprve jí můžeme natřít barvou, zde však bude docházet k jejímu praskání a táké nám v ní bude baterka klouzat. Druhá možnost je oba plechy důkladně oblepit kvalitní izolační páskou. a třetí a nejlepší možnost je montáž zatavit do smršťovací bužírky. Ideální řešení je sice kombinace první a třetí možnosti ale myslím že pré většinu lidí bude obalení izolačkou více než dostatečné.

        Na závěr bych popřál hodně úspěchu se stavbou a pamatujte že základem dobré funkce je pečlivost a přesnost při výrobě.
Diskuze k tomuto článku


Jméno:
Příspěvek:


Online uživatelé=> => BUG REPORT <= <=