Dnes je: 22. 02. 2024 Nejste přihlášen Přihlásit se

Kolíčkoví spínač

Sharkus

22. 12. 2013


Návod na výrobu levného, jednoduchého a spolehlivého spínače nástrah.

        Tento typ spínače airsoftových nástrah se mi zatím nejlépe osvědčil. Zkoušel jsem mnoho druhů závlaček a továrních spínačů, avšak ani jeden nedosahoval kvalit níže popsaného kolíčkového spínače. Mezi jeho hlavní výhody patří jednoduchá výroba a montáž, cena, odolnost a hlavně spolehlivost.

        Na následujícím obrázku je jeho nákres.:


        Na stavbu jednoho spínače si připravíme jeden plastový kolíček na prádlo, tři dostatečně dlouhé šroubky M3 čtyři matičky, dvě pájecí očka a ještě dva kousky drátu (dobře ohebného lanka). Co se nářadí týče budeme potřebovat šroubovák (dle typu hlavy použitých šroubků), kleště, vrtačku (s vrtákem 3mm) a pájku. Pokud požadujeme dlouhou životnost a odolnost doporučuju přidat ještě tavnou pistoli.

        Postup výroby je následující. Nejprve kolíček opatrně rozebereme a vyvrtáme díry pro šroubky a poté si na očka připájíme kablíky. Následně protáhneme šroubky připravenými otvory a pod matičky vložíme pájecí očka. Nyní již stačí pouze zalít duté části kolíčku tavnou pistolí a po jejím zatvrdnutí kolíček opět složit.

        Použití tohoto spínače je velmi jednoduché. Stačí mezi čelisti kolíčku opatřeného šroubky vložit izolační podložku přivázanou k rybářskému vlasci, či jinému vhodnému špagátku. Po jeho vytržení se kontakty spojí a tím sepnou váš nástražný systém (npř. Sirénku, žárovku naplněnou střelným prachem, claymore, ...).

        Následuje několik fotek hotového spínače:


Diskuze k tomuto článku


Jméno:
Příspěvek:

Lukáš
00:46:06
10.08.2014
Ahoj, jak mam udělat nějaký ten elektronický mechanizmus aby mi sepnul ten obvod jak je dole pod kolikem?
Sharkus
08:36:47
10.08.2014
je to spinac s mikroprocesorem ktery trilkuje sirenkou 30s a pote se uspi. ale v podstate staci treba jednoduchy casovac s mosfetem s gate prez kond a zatezovaci rezistor

akorat s kombinaci R1 C2 si budes muset pohrat (nastavuje se tim sac sepnuti)
Sharkus
09:09:37
10.08.2014
jinak v pripade tranzistoru s P-kanalem akorat prehodis R1 a C2. eventualne pokud budes chtit spinat rozbusku ci podobne a ne sirenku tak ji staci zapojit primo.

Online uživatelé=> => BUG REPORT <= <=