Dnes je: 26. 09. 2023 Nejste přihlášen Přihlásit se

P90TR ( ACM)

Adam

09. 01. 2017


Recenze FN P90 TR od firmy ACM

        Svého času novinka, zakoupená v lednu roku 2009. Cena byla vyhovující, necelé 3000 Kč, a tak hned po tom co mně Sharkus zalarmoval, rychlostí blesku jsem shromáždil finanční prostředky a objednal si nového mazlíka. Krom zbraně balení obsahovalo ještě rychlo-plničku (cca na 100bb), zásobník na 68ran (v podstatě na 60, 3 zůstanou v komoře, na 5 nedosáhne pružina) s imitací ostrých nábojů, vytěrák hlavně,balíček zkušebních kuliček, akumulátor 1100mAh(reálných pouze cca 900mAh) 9,6 V a nabíječku.

        Celá zbraň je reálně zpracovaná (neměl jsem tu čest dostat do rukou ostrou zbraň, avšak obrázky potvrzují reálné zpracování), nikde žádný nápis Made in China, jediný nápis na celé zbrani je „P90 cal 5.7x28“ a to jednou na těle z levé strany a kousek pod RIS lištou, taktéž na levé straně. Zbraň je opatřena 3 RIS lištami, jednou nahoře (a dvěma po stranách). Pod spouští je přepínač střelby (Režimy střelby: Zajištěno-bílé písmeno S, jednotlivé-červená 1 a dávka-červené A). Nad otvorem pro palec se nachází dvířka, po odsunutí je přístupná regulace Hop-up pomocí kolečka (podobný systém jako u AUG/Steyr zbraní). Pod patkou pažby se nachází místo na baterku, vývod kabelů z mechaboxu a za plastovou přepážkou samotný mechabox.

Technické parametry:

        Délka zbraně: 50cm (výrobce uvádí 50,5cm)
Úsťová rychlost: 400FPS (uvádí výrobce)
Pružina: M120 (uvádí výrobce)
Mechabox: Vz.6 modifikovaný
Vnitřní hlaveň: 240mm, bronzová
Hop-up: Ano, plastová komora, plně regulovatelný
Zbraň je celá plastová až na vrchní díl(v němž je hlaveň) ,který je z kovu.
Hmotnost: 2Kg (uvádí výrobce)

        První co sem vylepšoval na zbrani bylo, že jsem prostříkal celý spoušťový mechanismus silikonovým olejem, jelikož zpočátku šel opravdu ztuha. Zvědavost mi nedala a tak jsem si poprvé vyzkoušel rozebrat Mechabox vz.6 . Byl jsem velice příjemně překvapen, z mechaboxu nic nelítá, nevyskakuje a nevystřeluje. Všechno drží tam kde má, rozebírání je tedy jedna báseň. Po nějaké té akci jsem si koupi přesnou hlaveň( 6,03mm), z oblíbené hlášky „mířím přibližně tvým směrem (Sharkus)“ se stala „odstřelovací“ puška. Vysoká přesnost,kompaktní délka a bohužel taky malá kapacita zásobníků. Zkoušel jsem to taky s točným zásobníkem, ale bylo to k pláči. S oblibou se sekal po pár nábojích, pomohlo jen pořádně omlátit o chránič nebo helmu, hrál jsem sním jednou, od té doby si ani jednou neškrtl. Časem nastal problém s kontakty a semi střelba se stala krajně nespolehlivou. Zbraň si prošla zimou, bahnem, vlhkem, suchem a pořád střílí bez problémů až na jednu věc. Plastový píst se rychle opotřeboval, je to zatím první a jediná věc, která odešla.

        Tipy: 1. Dávejte si pozor na krytku na místě vyhazování nábojnic v ostré verzi, ráda vypadává a schovává se. 2. Když budete mít vyndaný mechabox, nemanipulujte s krytkou Hop-upu! Jednou mi vypadla... a dostat jí zpátky trvalo opravdu dlouho! 3. Když se vám do pažby nevleze baterka, je možné si koupit vnější kapsičku nebo prodlouženou patku pažby. 4. V době kdy byla koupená nebylo možné sehnat sumky. Improvizací jsem zásobníky strkal do BW sumek na kolíky od stanu. Dneska už jsou sumky volně dostupné i ve vz.95, ať už na stehno nebo na MOLLE systém. 5. Nedoporučuji upgrade, zbraň je silná dostatečně.Klady

       
-Nezaměnitelný, pronikavý zvuk těžkého kulometu v kapesním podání.
-KADENCE! (stačí trošku pohladit spoušť a zásobník je v nepříteli)
-Za nízkou cenu hodně muziky.
-Síla.

Zápory

       
Nějaké jsou?

        I takovéto zacházení přežije bez újmy.Diskuze k tomuto článku


Jméno:
Příspěvek:

Aleks
21:09:57
09.01.2017
svého času to byla obávaná zbraň na maximální vzdálenost

Online uživatelé=> => BUG REPORT <= <=